FORUM

Bezoekadres Kanaalweg 86 3533 HG Utrecht

Postadres Postbus 201 3500 AE Utrecht

Telefoon 030 - 297 43 21 Internationaal: +31 30 297 43 21

Publicatiegegevens

13 oktober 2011

Hoe denken schoolbesturen over segregatie in het onderwijs?

Onderzoeksrapport

Uit onderzoek van FORUM blijkt dat 71% van de schoolbesturen vindt dat sociaaleconomische en etnische segregatie bestreden moet worden.

 

Schoolbesturen zijn het er in grote lijnen over eens dat de concentratie van allochtone leerlingen en kinderen met laagopgeleide ouders binnen scholen bestreden dient te worden. Er is echter aanzienlijk minder eenstemmigheid over de wenselijkheid van een dwingend bestuursbeleid of bovenbestuurlijke maatregelen. De mate waarin besturen maatregelen nemen om segregatie tegen te gaan, blijft achter bij het belang wat ze daaraan hechten.

 

Het FORUM-onderzoek werd verricht onder schoolbesturen in de 35 grootste gemeenten in Nederland (periode augustus 2010 - maart 2011) en werd uitgevoerd door het Kohnstamm Instituut. Uitgebreide uitkomsten kunt u lezen in de aparte samenvatting en in het complete onderzoek Hoe denken schoolbesturen over segregatie in het onderwijs?
 

 

download
 

Onderzoeksrapport
 

Samenvatting

 

Interview Radio 1 Journaal op 13 oktober 2011 met Zeki Arslan van FORUM over onderzoek Hoe denken schoolbesturen over segregatie in het onderwijs?

 

©2011 FORUM, Instituut voor Multiculturele Vraagstukken
Onderzoek: Hoe denken schoolbesturen over segregatie in het onderwijs?
Projectbegeleiding: Zeki Arslan (ambassadeur Gemengde Scholen), Lisette Massink en Peter Zwaga
Onderzoek: Guuske Ledoux en Charles Felix, Kohnstamm Instituut
Onderzoeksperiode: augustus 2010 - maart 2011