FORUM, Instituut voor Multiculturele Vraagstukken, biedt met deze factsheet een helder overzicht van de nieuwe gewichtenregelingen en de gevolgen.
Aanleiding is de stelling van de Onderwijsinspectie, dat scholen ten onrechte €50 miljoen hebben ontvangen om onderwijsachterstanden te bestrijden in het schooljaar 2011-2012. Het verweer van scholen is dat de regeling zeer gecompliceerd en moeilijk uitvoerbaar is waardoor fouten soms onvermijdelijk zijn. Ook verzuimen zij vaak de gegevens te controleren.
De gewichtenregeling regelt hoeveel geld scholen in het basisonderwijs krijgen om onderwijsachterstanden weg te werken. Sinds 2007 is een nieuwe gewichtenregeling van kracht. De daarvoor geldende regeling was sinds 1985 van kracht en is fases beëindigd vanaf 2007.
|